Sukienka na zakończenie szkoły?

W naszych zwyczajach i tradycjach panuje coraz więcej luzu i swobody. Przestajemy ulegać utartym schematom i konwenansom. Dotyczy to także odzieży dla dzieci. Po krótkim epizodzie obowiązkowych mundurków szkolnych, który samoistnie przeminął i zniknął wobec cichego, społecznego sprzeciwu nasze dzieci chodzą do szkoły w czym chcą. Dzięki temu szkoła jest wesoła i kolorowa.

Zdarzają się jednak okazje które wymagają specjalnego potraktowania i zastosowania odświętnego ubrania dla dziecka. Takim przypadkiem jest zakończenie i rozpoczęcie szkoły. Często nasze dzieci nie do końca rozumieją dlaczego dlaczego mają się jakoś specjalnie przygotowywać i ubierać do tej uroczystości. Jednak to rolą rodziców jest aby pokazać dziecku, że należy czasami uczcić w specjalny sposób niektóre momenty życia.

Jakie zatem będzie stosowne na dziś ubranko na zakończenie szkoły? Nieprzemijającym standardem jest biała bluzka dla dziewczynki. Niegdyś była to prosta bluzeczka z kołnierzykiem. Dziś można spotkać w sklepach duży wybór bardzo ciekawych i eleganckich bluzeczek dziewczęcych różniących się krojem. Niektóre mają krótki inne długi rękawek. Jedne bluzeczki są proste inne taliowane, jeszcze inne mają marszczenia i zakładki. Proste ubranko dziecięce jest czasami prawdziwym dziełem sztuki użytkowej. Jest to często bardzo przydatne ponieważ bluzeczkę trzeba dopasować do figury dziewczynki, która w wieku szkolnym bywa bardzo różna.

Jest to sukienka dla dziewczynki. Zobacz ją tutaj: https://goo.gl/9H68ui

Do bluzeczki dobieramy kolejny klasyczny element, czyli czarną spódniczkę dziewczęcą. Tutaj także można znaleźć bardzo ładne wzory kroju. Mamy wybór między spódniczkami szerokimi, falującymi i prostymi, a także bombkami.

Dobrze dobrana dla dziewczynki spódniczka i bluzeczka tworzy eleganckie i efektowne ubranko na zakończenie szkoły. Oczywiście zawsze ważne są szczegóły dopełniające całości, więc nie można zapomnieć o białych rajstopkach lub podkolanówkach i odpowiednich pantofelkach.

1 thought on “Sukienka na zakończenie szkoły?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *